Jeden a milión svetov

Autorkou obrazu je matka dieťaťa s AS

22. apríla 2017 v Bratislave pod záštitou Jany Žitňanskej, poslankyne EP a za účasti Zuzany Stavrovskej, komisárky pre zdravotne postihnutých sa uskutočnilo prvé verejné podujatie OZ HANS. Pozvanie prijali predstavitelia organizácií venujúcich sa PAS z celého Slovenska aj z Moravy – z brnianskej organizácie Modrá Beruška.

Hlavnou myšlienkou bolo zorganizovať ďakovné podujatie k mesiacu autizmu – poďakovanie osobnostiam, ktoré sa dlhé roky venujú tejto problematike. Podujatie Jeden a Milión svetov vyjadrilo myšlienku, že v našom svete existujú vedľa seba svety a vesmíry vnútri každého z nás, ktoré sa vzájomne prelínajú, stretávajú a dopĺňajú. Ich existencia je obohatením pre nás všetkých. My sme mali možnosť toto obohatenie zažiť v realite.

 

 

Pre hostí bol pripravený kultúrny program, v ktorom vystúpila Gabika Kiovská, víťazka tohtoročnej súťaže BONTON Film – „Staň sa hviezdou“
Súčasťou podujatia bola prekrásna vernisáž výtvarných prác a fotografií detí a mladých ľudí s Aspergerovým syndrómom a vysokofunkčným autizmom spojená s recepciou. Priestory bratislavskej DOT. Gallery tak ožili prácami mladých talentov, ku ktorým sa krátkymi osobnými odkazmi prihovoril aj akademický umelec Erich Schille, ktorý si zobral pod gesciu umeleckú stránku podujatia. Príjemné stretnutie obohatili vzájomné diskusie a stretnutia hostí s rodinami a deťmi z nášho združenia. Všetkým hosťom a účastníkom ďakujeme za ich podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutie v roku 2018.

 


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.