Zborník sebaobhajcov

Projekt Kľúče k sebaobhajobe otvoril mladým ľuďom na spektre autizmu z Čiech aj Slovenska dvere k self – advocacy. Projekt realizoval Nadační fond ATYP v spolupráci s A Centrum, ktoré je členskou organizáciou oz HANS s podporou z programu Erasmus + Partnerstvá pre spoluprácu v oblasti mládeže.

Predstavujeme Vám finálny zborník k projektu, ktorý obsahuje rozhovory, ktoré sa mladí účastníci naučili robiť medzi sebou navzájom počas 10 mesačného školenia, ich vlastné odborné články, grafiky a ilustrácie a tiež rozhovory s manažérkami a koučkami projektu ako aj peer koordinátorkou.

Úžasné zážitky, náročné chvíle a hlavne prvú česko- slovenskú svojbytnú skupinu mladých ľudí, ktorí už robia osvetu, vystupujú na konferenciách, prinášajú nové pohľady na neurodiverzitu a delia sa o svoje talenty bolo možné dať dohromady iba vďaka líderke Dagmar Edith Holej ( NF ATYP), Gabriele Bohmovej ( koučke a spoluautorke projektovej žiadosti), Viere Hincovej ( predsedníčke HANS a A Centrum), slovenskej koučke Slávke Makovníkovej, koordinátorke Viktórii Havrdovej a celému radu lektorov a lektoriek, ale aj záujemcov z hlavnej cieľovej skupiny do 30 rokov, aj záujemcom nad 30 rokov.

Bezplatnú verziu zborníka Kľúče k sebaobhajobe si môžete stiahnuť priamo na našej stránke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.