Konferencia Homesharing a dobrovoľníctvo

Homesharing a dobrovoľníctvo sú dve metódy pomoci, ktoré rodinám s deťmi s autizmom poskytujú česká organizácia LÍP A SPOLU, z.s. a občianske združenie HANS zo Slovenska. Bližšie o ich výhodách a úspechoch porozprávajú na blížiacej sa online konferencii.

Srdečne Vás pozývame na úvodnú konferenciu “Homesharing a dobrovoľníctvo ako možnosti celoživotného vzdelávania“ 22.11. 2023, 9:00 – 12:00, online na platforme Zoom.

Úvodná konferencia je určená inštitúciám a jednotlivcom, ktorí majú záujem získať bližšie informácie o skúsenostiach realizátorov. Projekt tiež vytvára možnosti sa do jednej z foriem zdieľanej starostlivosti v budúcnosti zapojiť.

Konferencia je určená aj tým, ktorí sa vo svojej práci s metódami zdieľanej starostlivosti stretávajú a chcú sa podeliť o skúsenosti alebo získať nový pohľad. Na konferencii Vám Radka Ondrušková a Petra Schindlerová z organizácie LIP A SPOLU, predstavia metódu homesharingu a Viera Hincová a Lucia Moravanská za OZ HANS, predstavia dobrovoľnícky program Deti bez návodu. Sú to dve odlišné formy zdieľanej starostlivosti s presahom do celoživotného vzdelávania, ktoré zlepšujú kvalitu života mnohých rodín s deťmi (nielen) na spektre autizmu. 

Informácie o konferencii:

Termín: 22.11.2023, od 9:00 do 12:30

Miesto konania: online cez Zoom. Ak sa nemôžete v tom čase aktívne zúčastniť, stačí sa registrovať a my Vám následne pošleme záznam/ nahrávku z konferencie. 

Link na registráciu je tu: https://forms.gle/1xN4Uf3refhf3ELD8

Na úvodnú konferenciu bude nadväzovať od januára 2024 ďalších 6 seminárov, ktoré rozvinú informácie z úvodnej konferencie a získate na nich potrebné informácie o oboch metódach, ako aj informácie o možnosti, ako sa zapojiť. 

Na konci projektu, na jeseň 2024 sa stretneme na záverečnej konferencii v Brne.

Projekt „Homesharing a dobrovoľníctvo ako možnosti celoživotného vzdelávania“ s registračným číslom „2023-1-CZ01-KA210-ADU-000167173“ je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Erasmus+ Vzdelávanie dospelých.

LÍP A SPOLU, z.s., sa venuje všestrannej podpore detí aj dospelých s autizmom a ich rodín. www.lipaspolu.cz 

OZ HANS je celoslovenská organizácia, ktorá spája predovšetkým rodiny a jednotlivcov s Aspergerovým syndrómom a vysokofunkčným autizmom.

http://hans.sk/