Záťažové prikrývky od Lucie

Prácu Lucie Fabianovej na záťažových prikrývkach poznám od roku 2017. Prvýkrát ich predstavila na našej konferencii Cesty k inklúzii v Prešove v novembri 2017. Je to pôvodný, ňou vyvinutý model a spracovanie, ktoré už má na Slovensku svoju tradíciu a zároveň je výsostne unikátne. Lucia Vám navyše sprostredkuje tento produkt ideálnym spôsobom, vďaka svojim osobným skúsenostiam – je totiž sama Aspergerka. A viete, že to, čo robia Aspergeri, naozaj stojí za to, pretože do toho dajú všetko ?

Zo stránky: Na účely relaxácie a zlepšenia spánku je záťažová prikrývka vhodná pre každého.

Moje deky sú hlavne využívané ako terapeutické pomôcky, vhodné pre deti aj dospelých s autizmom, ADHD, úzkostnými poruchami, nespavosťou, či prejavmi nepokoja a nestability.

Zo skúseností sa javí, že prikrývka najviac pomáha tým deťom, ktoré majú tendenciu schovávať sa do malých priestorov, ako napríklad vliezť si pod posteľ alebo do skrine. Prípadne na seba dávajú ťažké veci, alebo si stavajú bunkre. Keď idú spať, obkolesia sa mnohými hračkami. Týmito akciami si hľadajú hranice v priestore, aby sa mohli vymedziť a oddýchnuť si. Ak sú pri deťoch tieto znaky, záťažovka im rozhodne môže pomôcť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.